Společnost Jura, založena ve švýcarském městě Niederbuchsiten, působí na trhu již od roku 1931. Dnes je tato značka celosvětově proslulá jako špičkový výrobce automatických kávovarů pro domácnost i profesionální využití. Tato skutečnost vyplývá nejen ze strany spokojených zákazníků, ale také z mnoha ocenění, které Jura během svého působení na trhu získala. Mezi základní hodnoty značky JURA patří inovace, přesnost, kvalita, spolehlivost, udržitelnost a servis. Tato švýcarská firma se zaměřuje výhradně na výrobu prémiových plně automatických kávovarů a řadí se tak mezi jedinečné světové značky na trhu s vynikající odbornou pověstí. Plně automatické kávovary značky JURA se vyznačují nejlepšími kávovými výrobky, jednoduchým ovládáním a vynikajícím designovým provedením.

TECHNOLOGIE JURA

Automatické kávovary

Vyberte si z široké nabídky automatických kávovarů pro domácí, kancelářské nebo profesionální využití. Kávovary Jura se vyznačují snadným ovládáním a skvělým designem s precizností v každém detailu. Inovativní klíčové technologie dělají z těchto přístrojů špičku ve své třídě.

 

Profesionální automatické kávovary

Káva podporuje kreativitu, zlepšuje komunikaci a zvyšuje pocit pohody. JURA navrhla kávovary, které lidem umožňují vychutnat si oblíbený nápoj v jejich kanceláři. Jejich největší výhodou je jejich flexibilita, estetičnost, jednoduchost a zvětšená kapacita zásobníku na kávu, nádržky na vodu a nádobky na odpad.

 

Příslušenství

Jura nabízí celou řadu doplňků, které z vašeho kávovaru udělají dokonalý přístroj pro každodenní potěšení. Chladničky mléka, nerezové termonádoby, ohřívače šálků, šlehače mléčné pěny a další užitečné doplňky ke kávovarům Jura.

 

Údržba

Kávovary Jura disponují funkcemi automatického odvápnění a čištění přístroje a čištění mléčných cest. Pouze pravidelnou údržbou originálními čistícími a filtračními prostředky docílíte dokonalého espressa nebo nápoje s mlékem.

Dokonalé espresso

Espresso je klasická italská káva a také základ většiny kávových specialit. S kávovary JURA můžete snadno připravovat dokonalé espresso jedním stiskem tlačítka. 
Dokonalý prožitek z kávy začíná u správných ingrediencí. JURA proto používá pouze vysoce kvalitní mlýnky, které se vyznačují malým opotřebením a vysokou odolností.

Dokonalé kávové speciality

Příprava lahodné a esteticky příjemné kávové speciality s mlékem vyžaduje nejen dokonalé espresso, ale také bohatou mléčnou pěnu jemné konzistence. Výpusti jsou výškově a šířkově nastavitelné podle velikosti šálků a sklenic, 
takže se nemusíte obávat, že by během přípravy došlo k rozlití vašeho oblíbeného nápoje. 
Patentovaný vícekomorový systém trysek na cappuccino zpěňuje mléko podle standardů profesionálních baristů.

Trvalá udržitelnost

Kvalita, inovace a trvalá udržitelnost jsou součástí značky JURA stejně jako vysoké povědomí o ekologické problematice. JURA vyrábí kávovary, které uživatelům poskytují mnoho let potěšení za předpokladu, že je prováděna jejich řádná údržba. Tato filozofie je záměrně namířena proti spotřebnímu způsobu uvažování. Kávovary dávají na výběr z libovolných druhů kávy a eliminují zbytečný obalový odpad.

Mlýnek AromaG3

Kávová zrna jsou vždy čerstvě pomleta tak, aby garantovala optimální chuť. Změnou nastavení mlýnku si můžete zvolit požadovanou jemnost mletí kávových zrn. Jemnost mleté kávy má vliv na dobu průtoku vody, takzvaný čas extrakce. Čím jemněji je káva pomletá, tím intenzivnější je chuť. Zdokonalením řezného úhlu uvnitř mlecího kuželu mlýnku AromaG3 se inženýrům JURA podařilo výrazně zvýšit účinnost. Díky tomu lze dosáhnout dokonalého, přirozeně plného aroma za poloviční dobu mletí.

(I.P.B.A.S.©) – Inteligentní systém předspaření a impulzní extrační proces

I.P.B.A.S. je způsob předspaření, který z každé kávové směsi nebo pražené kávy uvolňuje optimální vůni a chuť. Impulzní extrakční proces získá i z velmi krátkých kávových specialit, jako je espresso nebo ristretto, maximální aroma. Voda protéká v krátkých přesných intervalech přes jemně pomletou kávu a tak dochází k optimalizaci času extrakce.

Inteligentní vodní systém (I.W.S.®) s filtrem CLARIS Smart

Čerstvá studená voda je pro přípravu dokonalé kávy nezbytným předpokladem. Pokud není voda filtrována, dochází k zanášení kávovaru vodním kamenem. JURA nabízí inteligentní řešení: filtrační patronu CLARIS, která chrání přístroj před vápennými usazeninami a prodlužuje jeho životnost. Máte zaručenou stabilně vysokou kvalitu vody, a tím i kvalitu kávy. Inteligentní vodní systém (I.W.S.®) díky revoluční technologii automaticky rozpozná vložení filtru bez nutnosti jakéhokoli programování.

Příprava mléka a mléčné pěny, regulace teploty

Kávové speciality, jako je cappuccino, latte macchiato a další mléčné nápoje, se připravují s mlékem nebo mléčnou pěnou. Inovativní napěňovače mléka JURA využívají revoluční technologii jemné pěny k vytvoření lehce texturované pěny s dlouhotrvající konzistencí nebo k jednoduchému ohřátí mléka na požadovanou teplotu.